חסר רכיב

משולחנו של מנהל הקהילה

23/11/2017

חצר הקיבוץ

מוישיק, האחראי על החצר הקיבוצית, יצא לחופשה קצרה וניסים מחליפו בימי ששי. זו הזדמנות להדגיש ולבקש שוב מכולנו לגלות אחריות רחבה, להרים מן הרצפה את שצריך להרים, לדאוג לחצר נקייה ויפה שעל כך גאוותינו, לזרוק את שצריך לזרוק במקומות הנכונים והמיועדים לכך. ואם כבר מדברים על החצר נזכיר שוב לשמור על הכלבים, לנסוע לאט לאט ועל הכביש ולא על מדרכה או גינה ודשא, לחנות במקומות המיועדים לכך לשמור ולהקפיד על הנורמות החברתיות והקהילתיות שמחזקות ועושות קהילתה אכפתית וטובה.

עדכון תקנון פנסיה
וועד ההנהלה דן בנושא (10/2017) וקיבל את המלצות צוות הפנסיה לעדכון התקנון משנת 2012- תיקונים והתאמות שנדרשו עם חלוף השנים. במהלך ישיבת הוועד ולאחריה הועלו חששות ושאלות של חברים על סעיף בתקנון, שלא עודכן, העוסק בגובה הפנסיה של חברים היוצאים לפנסיה בשנת 2020. בעקבות שאלות חשובות אלו חזרנו לנושא ועשינו את הבדיקות והמשמעויות הכלכליות. בכוונתנו להציע תיקון נוסף ולכן נחזור לדיון בצוות הפנסיה ולאישור בוועד ההנהלה ובהמשך יבוא הנושא לאישור האסיפה.

שכונה חדשה באופק
לקראת כניסה באביב הקרוב להכנת תשתיות של השכונה החדשה שלב ג' (עדיין ללא שם), היה עלינו לאתר מקום חילופי לנגריה של איתן ולמחסני ענף התרבות. הנגריה שימשה במהלך השנים לא רק כמקום תעסוקה ונגרות אלא מקום למפגש קהילתי וחברתי - מרק חם בחורף ונגיעות של פרשת שבוע ובעיקר שיח של חברים. איתן יעבור למבנה האסם (לאחר כיסוי חורים וחיזוקים). המקום ינוקה ויקבל חום ואהבה ובתקווה, שבהמשך השנים נמצא את הדרך לשפר ולשמר את הראוי והצריך לשימור.
מחסני ענף התרבות יעברו למחסן הגי"ש, אשר עובר ממקומו ובזאת יובטח להם מקום קבוע לשנים רבות.

מנהלת צמיחה דמוגרפית
אושרית הודיעה על סיום עבודתה כמנהלת צמ"ד ואנו נערכים למציאת מחליף/ה. אושרית פעלה בכוחות אדירים, יצרה יש מאַיִן, העמידה צוותים, הוגדרו תפקידים ונהלים לתהליך קליטה סדוּר ומיטבי. לקיבוץ הצטרפו משפחות חדשות בזכות עבודה מסורה ורצינית ובקיבוץ כיום משפחות רבות הנמצאות בתהליך קליטה. הרבה הערכה לעבודתה המקצועית והמסורה של אושרית ואנו נמצא את הדרך הראויה להודות.
אנו ממשיכים עם היעדים שהצבנו לעצמנו בנושא הקליטה ונדאג שבתינו יהיו הומים במשפחות חדשות, תינוקות וילדים.

מעבר התאילנדים למגורי ההגנ"ש
בשבועות הקרובים אנו מסיימים את החוזה עם משרד הביטחון לרכישת המבנים היבילים בסמוך לרפת (מאחורי מגורי התאילנדים של יהושע). התאילנדים של נחל עוז הגרים בסמוך למוזיאון/מרכז המבקרים ההולך ונבנה, יעברו משם ויגורו במגורי ההגנ"ש (האשקוביות). מעבר זה נועד בראשונה לשיפור התנאים ולחיים סבירים ונאותים של התאילנדים ("זכור כי גר היית") ובשנייה לשיפור הנראות והחזית של המוזיאון/מרכז המבקרים.
במפגש שהתקיים עם דיירי הקראווילות הסמוכים, חודדו ההנחיות שיש לתת לתאילנדים, לשמירה על הניקיון, על המקום ולגבולות המקום.

גשם גשם בוא

תרצה אתר בשירה המפורסם כתבה "על אם הדרך שוב נפגוש בעלמות ושערן הרטוב ינוע חרש על כתפנו מתולתל ונהדר. הו גשם, גשם בוא נא בוא נא". והנה סוף סוף הגיע הגשם והשמחה רבה - אנו מזכירים לכל אחד ואחת להביט סביב לראות ולהתריע על מפגעים ועל הדרוש טיפול במידי. נעדכן גם שהצוותים עוברים ומנקים גגות ומרזבים בכל השכונות ומבקשים שלא לקחת יוזמה מיותרת ולטפס על גג רטוב ומסוכן.
היו סבלנים – אנו בדרך.

חנוכת בית – מועדון מרחב צעיר – מועדון המאליכּ
ערב מרגש התקיים ביום ראשון לחנוכת מועדון מרחב צעיר. מרגש כי כולם שותפים ושמחים לפעילות של דור צעיר בקיבוץ, שבמהלך מספר שנים מועטות, בסיוע ומעורבות של חברי הקיבוץ וגורמים מן החוץ, קמו מסגרות גדולות וחזקות אשר מהווים כח משמעותי לעשייה, מעורבות בקהילה וחיזוק הדור הצעיר – בני המשק בקיבוץ.
אך ההתרגשות הרבה הייתה בחיבוק קהילתי ורגיש לה זכו משפחתו של ניר גוולי ז"ל מתכנית הסטודנטים שנפטר במפתיע ובטרם עת והשאיר את משפחתו המומה וכואבת. אך, מרוגשת וגאה בבן שהצליח בתקופה קצרה לגעת בקבוצות גדולות ומכל הגילאיים וששמו מתנוסס במועדון של המרחב הצעיר – מועדון המאליכּ (המלך – כפי שכונה ע"י חבריו).
הרבה תודה והערכה לכל המעורבים בהעמדת הערב המיוחד הזה, להנהלת המרחב הצעיר, למנהלי הפעילויות ולהילה העומדת בראש ומובילה את המרחב הצעיר.

בטיחות, בטיחות, בטיחות
מעת לעת מקבלים קריאת השכמה והזדמנות נוספת לתיקון. לא תמיד זוכים להזדמנות לתקן וכשמקבלים את ההזדמנות עלינו לקחת בשתי ידיים. היה לנו אירוע בטיחותי בגיל הרך (יפורסם בנפרד), היה אירוע עם כלב משוחרר, כמעט תאונות בכביש ובנסיעה על מדרכות בסמיכות לבתי מגורים ועוד. בחודש האחרון נכנס לתפקידו אלכס חזן ממונה בטיחות בקיבוץ. אלכס לומד את הקיבוץ, מסתובב בחצר הקיבוץ, בענפי הקיבוץ ויעביר לידיעתנו את כל הדרוש טיפול ותיקון. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לגלות עירנות ולא לחשוש להתריע ולהאיר את שצריך להאיר.

שבת שלום
אהרלה
חסר רכיב