חסר רכיב

משולחנו של מנהל הקהילה

18/01/2018

יום החתימה קרב ובא
השבוע העברנו לכל בית אב שחותם על חוזה חכירת משנה דוגמא של כלל המסמכים שיחתום כליו במחצית פברואר. (מצורף בהמשך מכתב נלווה לכל בית אב שחותם. קראו אותם בעיון!!!).
יום מרגש וחשוב המשלים תהליך ממושך אשר החל בקבלת ההחלטה בקיבוץ על השיוך בשנת 2011. כיום, חלקו העיקרי מושלם, כשיש חוזה חכירת משנה בין הקיבוץ לחבר. השלב הבא שאנו איננו רחוקים ממנו, יהיה החוזה בין הקיבוץ לרשות מקרקעי ישראל על כלל חלקות המגורים בקיבוץ.
הזדמנות להביע הערכה לכל העוסקים בדבר ובמיוחד לציפי, שמובילה את צוות השיוך ואת ההתארגנות ליום החתימות בסיוע של דגנית בדייקנות ובסדר הראוי.

נוהל תשלומים וסליקה
בכל חודש אנו מחויבים בתקציב האישי על הרכישות הקבועות שלנו בכלבו, מיסים ביטוחים, מערכות חינוך, דלק חשמל. לעיתים ישנו תשלום חדש/הוצאה חדשה בשל תיקון של חשמלאי, שיפוץ בדירה, טיפול מורכב במרפאת השיניים ועוד. החבר צריך לסגור מול הקבלן/הענף על דרך התשלום ומספר התשלומים ויש מקומות שאפילו חותמים על הצעת המחיר/הוראת החיוב להנהלת חשבונות. במידה ויגיע להנהלת חשבונות הוראת חיוב שאינה מוכרת/חדשה/חריגה ולא נקבעו מספר התשלומים אזי - עד 400 ₪ יהיה בתשלום אחד ומעל 400 ₪ יהיה במספר תשלומים.

לא סמים פס
לא הופתענו לגלות שגם בנחל עוז ישנה בעיה של שימוש בסמים. לצד התהליכים של לגליזציה בנוגע לשימוש, עדיין חשוב לדעת ולהפנים, שמדובר באירוע פלילי! כשבני נוער בחינוך החברתי מעורבים, ברור לכל מי שעוסק בחינוך, שיש לטפל בנושא במגוון רחב של דרכים; החל במניעה ובהסברה, שיחות בקבוצה, חיזוק הסמכות הורית ועד לאכיפה של גורמי החוק. שער הנגב עוסקת בנושא בראייה מערכתית ומקיימת פגישות וישיבות בכל ישוב עם המשטרה, הרווחה ומערכות החינוך בישובים. בשבוע שעבר התקיימה פגישה ראשונה בנחל עוז והשבוע התקיימה פגישה ע"י המערכת החינוכית והרווחה עם הורי חבי"ב להציף, לשתף, לדבר ולהניח את אתגר על השולחן.

תקציב 2018
באספה שהתקיימה השבוע אושר התקציב של המשק והקהילה. רבים השותפים לעבודה הרבה המלווה בהכנת התקציב ולכולם מילה טובה – תודה! אנו ניגשים לביצוע ולהגשמת היעדים שהצבנו לעצמנו במגוון רחב של תחומים, הן במשק והן בקהילה, נערכים לשנה של תרבות וחגיגות – חוגגים 65, ולשנה של גידולים חדשים מבטיחים – האבוקדו והבננה. נאחל לכולנו שנה של רוח טובה חברוּת טובה, שגשוג והצלחה.

אוטו בית – קו 29 ורכבות

לאור בקשת חברים ורוחו הצעירה של רפי, נוספה נסיעה משדרות לקיבוץ (מצורפת טבלה) אך, תמיד מומלץ לתאם עם רפי, כדי שלא ייסע לשווא. בנוסף העברנו למשרד התחבורה את חוסר התאום בין קו 29 לרכבות שמגיעות/נוסעות לתל אביב ובאר שבע ואף על זה קיבלנו תשובה: "הנושא התקבל, הטענה מובנת (כלומר – יש הגיון בבקשתכם) ונמצא בבדיקה". ממתינים בסבלנות.

זמני נסיעה של נהג בית (רפי) מעודכנים
שימו לב, נוספה הסעה משדרות/יחדיו והיא מתבצעת בתאום מול רפי כדי שלא ייסע לשווא.

נסיעות אוטו בית
בימים ראשון, שלישי וחמישי:

יציאה מנחל עוז בשעות: 08:15 ו-10:30

יציאה משדרות בשעות:  09:45 ו-11:30

יציאה ממועדון יחדיו בשעות: 10:00, 11:45 ו-12:15

בימי שני ורביעי:

יציאה מנחל עוז בשעה: 10:00

יציאה משדרות בשעה: 11:00

יציאה ממועדון יחדיו בשעה: 12:00

**בתאום עם רפי כדי שלא ייסע לשווא**

חסר רכיב