קיבוץ נחל עוז
חסר רכיב

מכתב להורים בנושא סילבסטר

29/12/2016

הורים יקרים,
רגע לפני היציאה לבילויים של בני הנוער בליל השנה האזרחית החדשה אנחנו שולחים אליכם מכתב זה.

מסיבות הינן אירוע חיובי, מרגש ומאוורר עם זאת מצאנו לנכון להתייחס לנושא השילוב בין מסיבות ואלכוהול במיוחד לאור אירועי השבוע שעבר במהלכם נערה הובהלה לבית החולים כתוצאה מהרעלת אלכוהול במהלך אירועי נשף + "אפטר-פארטי" חנוכה.

אנו רוצים להדגיש בפניכם כי מסיבות הנוער המתוכננות ל-31/12 אינן מאורגנות על מי מגורמי החינוך במועצה. מאחר וכל מסיבות אלו צפויות לכלול אלכוהול.

אנחנו כולנו שותפים לרצון לשמור על חייהם, בריאותם הרגשית והפיסית של בני הנוער שלנו. מתוך כך אנו מציעים כי:

1. קיימו שיחה עם בני הנוער שלכם על המסיבות, על אלכוהול ועל ההשלכות של שתייה מופרזת ועל התנהגותם כשחבריהם שותים. לא פעם אנחנו חושבים ובטוחים שבני הנוער מבינים, יודעים ומכירים הכל. הם לא.
דוגמא? לאלכוהול לוקח זמן להשפיע. בערך 20 דקות. לא פעם הם שותים 4 משקאות ברצף "כי זה לא עובד". כמו כדור נגד כאבים. לא ישר לוקחים 4.
דוגמא? לא לערבב משקאות אנרגיה ואלכוהול- זה מסוכן.
דוגמא? סכנה לשתות אלכוהול אם הם לקחו רטלין או כדור דומה בשעות שלפני...

2. בררו היטב איפה מתקיימת המסיבה/ות, האפטר פארטי וכד. מי החברים עימם יוצא הנער. מה שעות הסיום.

3. אל תאפשרו לבני הנוער לסיים את הערב ו"לישון אצל חבר/ה". התעקשו עימם שיחזרו הביתה, שתוכלו לראות אותם. וכן, חכו להם בלילה כשהם חוזרים.

4. הדגישו בפני בני הנוער את העובדה שאתם שם אם קורה משהו. שלא יחשבו פעמיים להתקשר. אליכם, אל המשטרה או לאמבולנס. הדגישו שאתם מצפים שהם יתקשרו גם אם חבר/ה התעלפו או כל מצב מסכן אחר. הדגישו את האחריות שלהם כלפי חבריהם.

5. קבעו עם בני הנוער שאתם משוחחים עימם בטלפון במהלך הערב. בזמן נתון.

6. קיבעו איתם פגישה בשטח בשעה מאוחרת , במקום מעט צדדי למסיבה, אליו אתם מגיעים והם יוצאים מהמסיבה לפגוש אתכם. כך תוכלו לראות שהכל בסדר ולא "לפדח" את הילדים.

7. סיירת הורים סילבסטר- אנחנו מזמינים אתכם להתארגן מספר הורים במשותף ולצאת לראות את המסיבה. אין כמו מראה עיניים. אנו במועצה נשמח לסייע , לתדרך, לתת מידע ולגבות. ברור לנו החשש של הנערים מנוכחות ההורים אבל הגעה בקבוצה של הורים מסייעת. אפשרות נוספת היא הצלבה בין הורים של גילאים שונים. יותר קל לראות הורה של חבר.

אנו מבקשים מכם, דברו עם ילדכם בגובה העיניים. חשוב שתדעו- מחקרים וסקרים מצביעים בברור כי אחד הגורמים המרתיעים ילדים מלצרוך אלכוהול או סמים זה החשש או הבושה ממה שזה יעשה להורים.

בברכה,
צוות אכיפה במועצה
מנהל מחלקת החינוך , מנהלת חינוך חברתי במתנ"ס, השוטר הקהילתי .

* מצורף מטה גם דף מסרים -אלכוהול, ניתן לצפייה והורדה.

מסמכים מצורפים

דף מסרים - אלכוהול.pdf
חסר רכיב