קיבוץ נחל עוז
חסר רכיב

אגרת לציבור 2.5.18

03/05/2018

שלום לכולם,

בפרוש חודש מאי אנו מתמודדים עם שני עניינים מרכזיים:
האחד, האירועים הצפויים לאורך גדר המערכת במהלך החודש.
השני, שריפות באמצעות עפיפונים.

בחודש מאי צפויים אירועים גם מהצד הפלסטינאי וגם מהצד הישראלי. כל אירוע כזה עשוי "להדליק" חבית חומר נפץ, שהתוצאות שלה יכולות להיות הרסניות. מבחינת הפלסטינאים מדובר ביום הנכבה ותחילת צום הראמדן, אשר בד"כ מלווה בהסתה דתית והסתה כנגד מדינת ישראל.
גם אצלנו צפויים אירועים בהם יום ירושלים, חנוכת שגרירות ארה"ב בירושלים, שסביר להניח שלא יעברו בשקט בצד הפלסטינאי.

מבחינתנו, ההשפעה תהייה כנראה במהומות לאורך גדר המערכת. ההפגנות הללו החלו במספרים גדולים מאד, והמספר הלך וקטן עם הזמן. צה"ל ידע לשמחתנו להתמודד בהצלחה עם המפגינים, והם לא הצליחו לעבור את גדר המערכת. מוקד ההפגנות מבחינתנו הוא אזור מעבר קרני ואנו רואים את עשן הצמיגים הבוערים והגז המדמיע שם. בסה"כ אנו יודעים כי צה"ל עושה את כל המאמצים, כדי שמספר הנפגעים יהיה קטן ככל האפשר, ומשתמש באמצעים שונים כדי לעמוד במשימה הזו.

בכל ימי ההפגנות, צה"ל מתגבר בצורה משמעותית את כל הכוחות באזור, כולל בעלי יכולות שונות (צלפים וכו') ואת כוח ההגנ"ש הנמצא בקבוץ, כדי להיות מוכנים לכל אירוע.
מפגישות שלנו עם קציני החטיבה אנו מבינים שיש על מי לסמוך. הם עושים את כל המאמצים ומעמידים את האמצעים המתאימים כדי להגן עלינו ובדגש חזק על יישובי הגדר.

לנו לא נותר אלא להוקיר להם תודה על המאמצים הנעשים על ידם. בכל מקרה בו יהיה קשר ישיר בין האירועים על הגדר לקיבוץ, כמובן שנעדכן
וניתן הנחיות מתאימות אם יהיו.

העפיפונים: ההתמודדות עם "נשק" פרימיטיבי היא בד"כ הבעייתית ביותר. נחל עוז ספגה כבר נזקים, תוצאה של שריפות בשדה חיטה הצמוד לגבול, כמו גם ישובים נוספים באזור. עד היום נחתו בשטחנו 7 עפיפונים.

אנו מבקשים מכל מי שנתקל בעפיפון שנחת, אם בוער ואם לא, לא להתקרב, לא לגעת ולהודיע מיידית לרבש"צ. איננו יודעים מה עוד יכול להיות על העפיפון הזה.

דבר אחרון נושא התקשורת.
אנו מעדיפים שנחל עוז לא יהיה מזוהה תמיד עם אירועים ביטחוניים, בימים אלה השריפות ההפגנות וכמובן אירועים על בגדר..
זה גורם נזקים לנושא הצמיחה הדמוגרפית..

איננו אומרים שלא להתראיין, אך מאד מבקשים ממי שפונים אליו מהעיתונות להיוועץ ביעל דוברת הקיבוץ לפני הראיון.

להדגיש, כי כל מה שנכתב בדף זה הוא על דעת צוות בטחון שלנו, ולא קשור להנחיות הצבא או כל גוף אחר.

עד כאן להיום
צוות ביטחון

חסר רכיב