קיבוץ נחל עוז
חסר רכיב

משולחנה של אילת 29.06.17

01/07/2017

• סיכום מפגש ציבורי –
נוסח ע"י הצוות המארגן (אושרית, ליאורה, ברוריה, רותי, תמי, יעל, הדר ואילת):
לפני כחודש קיימנו מפגש מקסים בהשתתפות ערה של הקהילה תחת הכותרת "כנס קולטים נקלטים". זו הזדמנות להודות ליחיאל צ'לנוב, שיבון רחמים, ענת מעוז וגידי סבאג, שהציגו את סיפורם האישי בהרצאות קצרות ומרגשות במתכונת "טד-נחל עוז", ונגעו בערכים של קהילת נחל עוז שפגשו בהגיעם לקיבוץ נחל עוז, אותם ערכים שגרמו להם גם לבחור להישאר...
ותודה להילה שפר חיים, אורלי מורג, יעל לחייני וצחי קובל, שהנחו בשולחנות עגולים את הנושאים: מעורבות והתערבות, מי השכן שלי, התמונה של מחר, פנטזיה ומציאות.
זיו מצליח, שפתח את הכנס, דיבר על הקיבוץ החדש: "אותם ערכים הסדרים חדשים", "והאתגר הבא" הוא אמר "לקיים שיח ערכים בקהילה".
בבואנו לסכם את הדיונים שהתקיימו בשולחנות העגולים קבלנו תמונה ברורה – בפועל קיימנו שיח שרובו ערכים...
לטובת הפשטות והסדר הטוב ערכנו את הסיכום בתרשים זרימה:


הצוות המארגן מציע להמשיך את שיח הערכים:
1. לקיים מפגשי שיח ציבורי פעמיים בשנה במועדים קבועים – סביב חגי תשרי וסביב שבועות.
2. להקים מספר צוותי עבודה, שיחלו לפעול מיד בתחום השיח הערכי, וישאפו להביא תוצרים כבר למפגש הציבורי הבא באוקטובר. לכל תהליך עם הציבור יהיה לו"ז נפרד, בהתאם לנושא ובהתאם להתקדמות הצוות.
א. צוות שיוביל את הדיון בחזון המערכת החינוכית, ובתוכנית העבודה הנגזרת ממנו. הצוות יעבוד עם מנחה חיצוני ויוביל את התהליך עם הציבור.
ב. צוות מדור הביניים, שיוביל את השיח הערכי, יתחיל בעבודה פנימית ובהמשך יסתייע במנחה חיצוני כדי להוביל את התהליך עם הציבור.
ג. צוות שיוביל את נושא בניית מנהיגות צעירה ויונחה ע"י נציגות מהנהלת מרחב צעיר, כדי להוביל את התהליך עם הציבור.
3. שיח הזכויות יתקיים בהנהלת הקהילה באחריות מנהל הקהילה, לקראת דיון ציבורי.

• שיוך דירות – לאחר שהאסיפה אישרה את חלופת האגודה קיימנו פגישת עבודה עם עורכי הדין המלווים את התהליך ואנו מקדמים את איסוף המסמכים הנדרשים כדי להעביר תיק מסודר למינהל. במקביל עורכי הדין החלו לעדכן ולהתאים את מסמכי השיוך (שאושרו לגבי החלופה האישית) לחלופת האגודה. צוות שיוך יתכנס במהלך יולי עם עורכי הדין לדיונים על מסמכים אלו ולאחר אישורם יובאו לאישור האסיפה. בהמשך לישיבת צוות שיוך נוכל לפרסם לו"ז להמשך התהליך.

• חילופי תפקיד – כפי שמעדכן ברי, ביום ג' הקרוב יציג צוות איתור את המועמד לתפקיד מזכיר ומנהל הקהילה. ככל שוועד ההנהלה יאשר, יוצג המועמד בפני האסיפה ולאחר מכן בחירות בקלפי. ובכל היתר אמנם מאתגר אך עובדים כרגיל...

• ולבסוף – השבוע אנו חוגגים את הגעתם למצוות של קבוצת אימוג'י – 6 נערים ונערות במספר.
גיל בר מצווה זה שלב בדרך של התבגרות ועצמאות, עם פתיחה חדשה והתנסויות חדשות, חלקן כיפיות וחלקן מטלות שהחיים הבוגרים מביאים בצידן. אז עלו והצליחו וריקמו לכם חלומות ותקוות.

וגם לבנות י"ב – 2 במספר – המסיימות רשמית את גיל הילדות ונערות ועוברות לעולם "הגדולים".
הנה הגעתן (סוף סוף) לסיום 12 שנות לימוד – תקופה !!! ותהפוכנה לאזרחיות מן השורה, וכבר אתן מתגייסות לצבא. אנו, קהילת נחל עוז גאים בכן ומקווים שתהיינה מאושרות ובבחירותיכן שלמות. אנו – ההורים, הקיבוץ ומערכת החינוך הבאנו אתכן עד הלום, ומכאן עליכן, כל אחת מכן, עליה לבנות לעצמה עתיד מאושר והגשמת כל חלומה.
מזל טוב להורים ולחוגגים/ות.

שבת שלום
אילת גלס

חסר רכיב