קיבוץ נחל עוז
חסר רכיב

אגרת לתושבים 14.05.18

14/05/2018

בקר טוב לכולם,

כפי שנמסר בשבוע שעבר אנו עומדים בפני שבוע מסובך מאד ביחסי ישראל מול הפלסטינאים.
יש השבוע מספר אירועים שעשויים לגרום למהומות על גדר הרצועה: היום יום שני 14/5, חנוכת שגרירות ארה"ב בירושליים, מחר, יום שלישי 15/5, יום הנכבה, ביום רביעי 16/5, תחילת חודש הרמדאן, ולקינוח, יום שישי, 18/5, יום השישי הראשון של הרמאדן. כידוע בחודש הרמאדן נוהגים במסגדים להסיט את ההמון כנגד מדינת ישראל.
בקיצור, רצף האירועים מעמיד בפני הצבא אתגר לא פשוט להתמודד איתו.

בתדרוך שהתקיים אתמול בחטיבה הוצגה לנו פרישת הכוחות בכל האזור. אין ספק כי צה"ל מתכונן הייטב לאירועים בשבוע הקרוב, תגבר את כוחותיו באופן מאד משמעותי, כולל קווי בלימה שונים, כוחות מיוחדים, פרישה של כוחות אזרחיים – כבוי אש ומשטרה בכל האזור.
המגמה והרצון של הצבא, להמשיך כפי שהיה בשבועות הקרובים, כלומר שלא יפגע מרקם החיים האזרחיים בישובים. כמובן שבשלב זה, אנו ממשיכים לנהוג כרגיל, ומקוים כי הצבא אכן יצליח לבלום את נסיונות הפלסטינאים לחדור את הגדר, במתחם הגדר ולא מעבר לזה.

אנו רואים כי אכן נעשתה כאן עבודת הכנה רצינית ע"י הצבא, ואכן יש על מי לסמוך. כמובן שאנחנו בקשר רציף ומיידי מול מפקדי צה"ל ונעודכן על כל שינוי במצב.
נכון לעכשיו, אנחנו בשיגרה מלאה, אם כי יש להיות זמינים לאפליקצית "אביה" ול"רחשי הרקע". יש לדווח מיידית לרבש"צ על כל אירוע חריג. במידה ויהיה שינוי בהנחיות, כמובן שנעדכן במיידי.

עפיפונים: "הנשק" הפרימיטיבי הזה נמצא יעיל ע"י הפלסטינאים והם משתמשים בו מידי יום. נכון שצה"ל פגע בעשרות עפיפונים במעופם וגם במפעיליהם, אך זה לא מנע ממספר עפיפונים, לנחות בשיטחינו ולהצית שדות חיטה וחורשות.הרבש"צים שלנו יחד עם ניסים הפכו לרודפי עפיפונים והצליחו לירט מספר עפיפונים בנחיתה, למנוע שריפות חוזרים ומבקשים, יש לדווח לרבש"צ על כל עפיפון שנוחת. לא להתקרב, כבר היו עפיפונים ממולכדים.

נכון לעכשיו יש לנו 2 כבאיות תקינות בקיבוץ, האחת שלנו המחוברת לטרקטור, והשניה קבלנו מקיבוץ סעד הרתומה לג'יפ הביטחון. כמובן שזה לא מחליף את כב"א, אך זה נותן מענה ראשוני. כתת הכוננות וצח"י ערוכים כמובן לטיפול בכל סיטואציה שתהייה, ואנו מקווים כי גם השבוע הזה יעבור בשקט מבחינתינו כמו השבועות הקרובים.

צוות ביטחון


חסר רכיב